Negative space körömminták

Szerző: | márc 7, 2020 | Blog

A negative space körömminták ugyan nem számítanak újdonságnak, de azért mindmáig megőrizték méltó helyüket a legnépszerűbb körömdíszítési eljárások toplistájában.


A negative space (magyarul talán ellentér, negatív tér lehetne a legjobb elnevezés) annak a divatirányzatnak a terméke, amely egyszerre kívánja a körömminták és persze a divat területén megjeleníteni a természetességet és a merész trendeket.

Kicsit hasonlít ez a körömminta azokhoz a divatos ruhákhoz, amelyeket „villantósnak” nevezünk. A köldököt, derékvonalat, csípőt olyan módon megmutató ruhadarabok, amelyekből mintha ki lenne vágva egy rész, pont azt a hatást keltik, mint a negative space körömfestés.

A másik gyorsan teret nyerő divatirányzat, amelyhez kapcsolni lehetne, a bandage stílus. Vagyis azok a ruhák, amelyek széles „szalagokból” (a bandage magyarul fásli vagy pólya) készülnek, nagy kiterjedésű anyagdarabok helyett. Ezek a csíkokból szabott vagy a szabásvonal mentén haladó, azt kihangsúlyozó sávokkal ellátott szettek azoknak a körömmintáknak a megfelelői, amelyek széles sávokból állnak össze.

Nézzünk néhány negative space körömmintát!

negative space körömminták
negative space körömminták

Természetesen minden festés megkezdése előtt érdemes alapozólakkot használni, hiszen a negative space-ben erős színeket használunk, amely megfoghatja a körmöket. A fényes alapozólakknak amúgy is fontos szerep jut a negative space mintában, hiszen kivillan a színes sávok, csíkok és flekkek alól.

Negative space alapok

A legegyszerűbb negative space minták úgy készülnek, hogy a köröm egy részét letakarjuk valamivel (cellux-szal, vékony körmös ragasztócsíkkal), és a fennmaradó részt lefestjük erős színnel (pl. feketével).

Tehát: fogjunk egy cellux-darabot, és a csücskét illesszük a holdunkra úgy, hogy a hegye a körmünk vége felé mutasson. Fessük feketére a fennmaradó részt, majd a teljes száradás előtt szedjük le a celluxot. Így egy a körmünk végének közepe felé mutató hegyű háromszög maradt negatívban.

Ugyanezt elkövethetjük „pozitívban is”, azaz két ragasztócsíkot tegyünk a körmünkre úgy, hogy a körömágyunknál a fent leírt háromszöget hagyják csak szabadon, így végül ennek a területét festhessük le.

A háromszöget tehetjük a köröm másik végére is, azaz a körmünk vége lesz ebben az esetben a háromszög talpa. Ugyanígy elkészíthetjük negatív és pozitív háromszöggel is.

Következzenek kissé bonyolultabb negative space körömminták

Kereszt: cellux-szal és körmösboltokban kapható keskeny ragasztócsíkkal is dolgozhatunk. A cellux szalagját félbe kell vágni, igyekezzünk egyenes vonal mentén megtenni ezt. Ragasszunk keresztet a körmünkre, majd fessük ki a választásunk szerint vagy a belsejét vagy a külsejét (ez persze csak párhuzamosan illesztett vékony ragasztócsíkkal megy). Ha a belseje lesz a negative space, akkor ne felejtsük el keretezni a végén, illetve ha a belsejét festjük ki, gondoljunk arra, hogy ne fessük végig a csíkot a körömszélekig, hanem egyenes vonallal „vágjuk el”.

Cikkcakk minta: ebben az esetben a félbe vágott celluxot vagy az egymással párhuzamos, kb. 2-3 mm távolságra elhelyezett vékony ragasztócsíkokat halszálka formában tesszük le a körömre, majd minden második sávot festjük be.

Keresztben vagy hosszában elhelyezett sáv: a körmünk felezővonalánál helyezzük el a félbevágott celluxot vagy a vékony ragasztócsíkokat, és a rajta kivüleső részt festjük be.

Pepita vagy káróminta: ez picit nehezebb ha cellux-szal szeretnénk elkészíteni. Vékony ragasztócsíkkal egyszerűen egy a körmök sarkától a körömágyak sarkáig vezető keresztet ragasztunk és az egymással szembe eső mezőket kitöltjük színnel. Cellux-szal az előző cikkben leírt háromszög-elkészítési móddal tudjuk megcsinálni ezt a mintát, háromszögenként. Természetesen csak az első teljes száradása után tudjuk elkezdeni a másodikat.

Hosszanti csíkok: a félbevágott cellux két csíkját, vagy a vékony ragasztószalag két pár csíkját egymással párhuzamosan helyezzük a körömre, függőlegesen, vízszintesen vagy átlósan. Minden második sávot fessük be!

Extra tippek

Nagyon mutatós tud lenni, ha fényes alapozólakk helyett csillámos vagy holografikus lakkal alapozunk. Így a kivillanó rész mélységet kap, és a csillogás még jobban kihangsúlyozza a két lakk kontrasztját.

Olvassd el a legfrissebb bejegyzéseket:

Rólunk

A géllakk.hu oldal célja, hogy mindenkivel megszerettesse az otthoni gél lakkozást és még több kreatív körömdíszítésre sarkallja az olvasókat. Gél lakkos körömdíszítéseid látványossá és igazán divatossá varázsolhatók néhány egyszerű praktivála is akár. Legyen egyszerű vagy akár összetettebb és bonyolultabb mintázat, gél lakkos körömdíszítésed biztosan csodás és tartós műalkotás marad.

Folyton ki van száradva a kezed? A paraffinos kézápolás csodát tehet!

A téli hideg időszak a kezek bőrére is megterhelő lehet, gyakori probléma a szárazság és a repedezés. Azonban a paraffinos kézápolás igazi megoldást...

Valentin-nap: mutatjuk a legmenőbb körömdíszítéseket!

A Valentin-nap valóban megosztja az embereket: egyesek izgatottan várják, mások szívesebben átlépnék ezt a dátumot, mondván, túlságosan...

Szabad-e körömgomba esetén műkörmöt építeni?

A körömgomba sajnálatos módon gyakori probléma, amely számos embert érint, és a hideg időszakban különösen nagy odafigyelést igényel. Ez a...

Géllakk szettek horoszkóp szerint: ez a szín a Halak csillagjegyé!

A Halak csillagjegy szülöttei a zodiákus utolsó, tehát tizenkettedik jegyében születtek, ami megmagyarázza különleges, titokzatos természetüket és...

Milyen körömdíszítést válassz vendégednek vérmérséklet szerint?

Az emberek személyiségtípusainak meghatározása régre nyúlik vissza, és az egyik legismertebb módszer a vérmérséklet szerinti besorolás, melyet...

Kezdő körmös vagy? Íme, a legfontosabb műkörmös szakkifejezések

Amikor belekezdesz a körmözés és körömdíszítés világába, hamar rájössz, hogy ez a terület számos speciális szakkifejezéssel rendelkezik. A körmös...